Detaily k roku 2012

9. května 2012

Program Airflow Online nyní běží v konventu více než rok a to znamená, že můžeme začít srovnávat teploty v loňském a letošním roce. Zatím lze konstatovat, že letos je v přízemí konventu o stupeň tepleji, než ve stejném období loňského roku. Na jaře již bylo několik příležitosti k větrání, z nichž některé byly řádně využity.

16. června 2012

Vzhledem k ochlazení v polovině května přišlo ohřívání přízemí konventu o náskok, který zatím drželo oproti minulému roku. V minulých dnech však došlo k opětovnému oteplení a dnes byla teplota v přízemí 11.0°C, což je hodnota shodná s minulým rokem.

30. června 2012

Teplé počasí posledních dvou týdnů pomohlo vytáhnout teplotu v přízemí konventu až na 12,5°C, což je hodnota odpovídající stejnému období loňského roku.

31. října 2012

Letošní podzim nebyl příliš teplý a na konci října navíc přišlo zimní počasí se sněžením a teplotami pod bodem mrazu. To se také projevilo poměrně rychlým prochlazením konventu. V říjnu v budově začala dlouho očekávaná rekonstrukce hlavního schodiště na jižní straně budovy. Jedná se o schodiště stoupající nad jižním vodním zrcadlem. Právě pod ním bývá odečítána teplota pro rozhodování o větrání. Součástí rekonstrukce bude také výměna oken v rizalitu schodiště a nová okna budou otevírací a umožní tak lepší větrání a odvlhčování okolí zrcadla. Vzhledem k tomu, že je výměna oken plánována na zimní měsíce, předpokládá se, že během ní konvent pořádně vymrzne.

Na grafu lze v odpovídajících obdobích loňského a letošního roku vypozorovat velmi podobné průběhy teplot. Například i letos se na grafu ukazuje rychlý podzimní pokles vnitřní teploty o cca 3 °C. Jen nastává o 2 týdny dříve.